SGM Gümrük Müşavirliği

Hakkımızda

SGM Gümrük Hizmetleri Ltd. Şti.

1998 yılında kurulan SGM, İstanbul, Türkiye’de yerleşik bir Gümrük Müşaviri ve Uluslararası Gümrük ve Ticaret Danışmanıdır.

Güvenilir gümrük müşavirliği ve hemen hemen her ihtiyacı karşılayan uluslararası ticaret danışmanlığı sağlıyoruz. Müşteriler, sürekli rekabetçi fiyatlandırma ve üstün hizmet sunduğumuz için SGM’yi seçiyor. Profesyonellerden oluşan ekibimiz, en son gümrük ve ticaret değişikliklerinde becerilerini geliştirmek için yıllık eğitim gereksinimlerini karşılar. SGM, günümüz ithalatçılarının ve ihracatçılarının zorlu bilgi ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek eğitimli personeli en son teknolojiyle harmanlamaktadır.

Yirmi Yıllık Büyüme

Yaklaşık yirmi yıl boyunca SGM, hizmet tekliflerimizi genişletti. Geçmişimiz, yeteneklerimizin büyümesi ve gelişmesiyle tutarlıdır.

SGM, uluslararası ticaret ve özel gümrük projelerinde uzmandır. Bu iş, bunlarla sınırlı olmamak üzere, akreditif, tehlikeli mallar, varış belgeleri, Proje Kargo, yasallaştırma, varış yeri teslimatı ve gümrükleme işlemlerini içeriyordu. Bugün bu kapsamlı bilgiyi, zorlu gümrük sorunlarını çözmede müşterilerimize yardımcı olmak için kullanıyoruz.

Türkiye’de ve dünyada yerleşik SGM servis müşterileri olarak geleceğimiz için heyecanlıyız ve mevcut ve gelecekteki tüm müşterilerimize güvenebilecekleri bir hizmet sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

​SGM’yi bugünkü şirket haline getirdikleri için müşterilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyoruz.

Görev beyanı

​Pazarımızın en saygın ve beğenilen Gümrük Müşaviri/Danışmanı olacağız. Müşterilerimize güvenilir, uygun maliyetli hizmetler ve çözümler sunarak bu hedefe ulaşacağız.

Hedeflerimiz

​Müşterimizin beklentilerini sürekli olarak karşılayacağız veya aşacağız.

 • Değer, Dürüstlük, İletişim, Eğitim, Devlet Uyumu, Anlayış

Ekiplerimize profesyonel ve kişisel gelişimi teşvik eden bir ortam sağlayacağız.

 • Güven, Takdir, Ödüller.

​Degerlerimiz

 • Müşteri Odaklı Kültür
 • İnsana ve Çevreye Saygı
 • Güvenilirlik
 • Yeterlik
 • Sürekli gelişim
 • Duyarlı Yönetim
 • Sorumluluk
 • Etik Kodlar
 • Kalite Odaklı Çalışmalar

Hizmetler

İHRACAT

Uluslararası ticaret sınırlarının kalktığı günümüz dünyasında, firmaların kendilerini dünyaya açmak ve global pazarda yerini almak için ihracat işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İTHALAT

Gümrük işlemlerinin en önemli kalemlerinden biri olan ithalat, uluslararası ticaret ve hukuk kurallarına uygun bir şekilde firmamız tarafından takip edilerek yapılmaktadır.

DEVİR

Gümrük işlemlerinin önemli kalemlerinden birisi olan devir işlemleri, ekibimiz tarafından titizlikle yapılmakta, malların devri ve sonrasında yaşanabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçilmektedir.

ANTREPO

Uluslararası ticaretlerde malların serbest bölgelerde güvenle korunmasını sağlayan antrepolar, uluslararası ticaret standartlarının gerektirdiği tüm muhafaza özelliklerine sahiptir.
.

TRANSİT

Uluslararası ticaret sınırları günümüz global dünyasında artık önemini yitirmiş ve firmalar dünyaya açılarak istedikleri her yere ulaşabilme imkanı bulmuştur.
.
.

SERBEST BÖLGE

Ticari ve sınai faaliyetlerin yürütüldüğü serbest bölge alanlarında firmanızın ticaret yapmak için ihtiyacı olan tüm işlemler firmamız tarafından yürütülmekte ve gerekli takipleri gerçekleştirilmektedir.