Haber

İthalat Sürecindeki Yapılan Çalışmalar

İthal edilecek olan bir eşya çeşidinin günlük olarak profesyonel bir hizmet altında takip edilmesi ve ön çalışma yapılması büyük bir önem taşır. Standardizasyon, gözetim ya da ön izinlerin tespiti ile kota gibi hizmetler bu gruba dahildir. Ayrıca işlem süresi içerisinde gerekli eşyaların banka evrak alımı, tasdik almış belgelerin ilgili departmana ve zamanında yetiştirilmesi gibi hizmetler planlı bir çalışmaya mahsus olarak yapılmalıdır.

Gümrük onayı için eşyanın muayenesi gibi titiz bir işlem gerektiren prosedürler eksiksiz olarak yapılmalıdır. Diğer detaylar açısından ürünlerin vergilerinin ödenmesi ve teminatlarının tamamlaması da ayrıca yapılmalıdır. Bütün bu prosedürlerin tam ve sırası ile son bulması için ise profesyonel bir gümrük hizmeti veren, bu alanda tecrübeli firmalardan destek almak, işlerinizin hatasız olarak tamamlanmasında en büyük rolü oynar. Üstelik ithal edilecek eşya adına varsa bir hasar ya da eksiklik durumları için tam bir tutanak almak ve bunların gönderilmesi gereken birimlere ulaştırmak adına da yine bu alanda uzman bir gümrük firması ile çalışmak büyük bir önem taşır.

Üstelik ithal edilen malın sorunsuz bir şekilde, gönderen firmanın belirlediği adres doğrultusun da ve tam zamanında teslim edilmesi de yine bu hizmete dahil edilmektedir. Son olarak ise eşyanın teslim edildiğine dair bir form doldurulması ve bunun müşteriye tüm evraklar bünyesinde tesliminin yapılması bulunmaktadır. Bütün bu hassas çalışmalar profesyonel bir gümrük firması olarak şirketimiz bünyesinde sağlanmaktadır.